Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Vanzare materii auxiliare
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Vanzare materii auxiliare

o societate cu obiect activitate fabricare tamplarie lemn are materii auxiliare pe stoc pe care nu le mai foloseste in procesul de productie .Putem vinde materiile unei societati cu profil comert materiale constructii ?Materiile auxiliare sunt la pret furnizor cand vom vinde vom avea pretul tot cu adaos ,trebuie sa creez o alta gestiune sau vand direct din 3021 ?
multumesc