Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Data cand pot iesi la pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Data cand pot iesi la pensie

Am lucrat 19 ani 9 luni 24 zile grupa 1 de munca si 1 an 2 luni grupa a 2 a pana la 1 aprilie 2001 dupa care sa anulat grupa de munca lucrand in acelasi conditii de munca la CFR pana in 02.05;2009. din 03.05.2009 lucrez pana in prezent in grupa speciala de munca la CNU Bucuresti suc.Feldioara,sunt nascut in 23 03 1959 si lucrez fara nici o intrerupere din 14 dec. 1977.Va rog precizati cand pot sa ies la pensie. Va multumesc,
Limita de varsta la 58 de ani si 6 luni.