avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 553 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Taxa de timbru judiciar
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Taxa de timbru judiciar

Buna seara !
Pot plati o taxa de timbru judiciar de 1 leu la orice circa financiara pentru o plangere contraventionala ?
Nu am reusit sa o platesc la mine in oras si maine dimineata plec la Bucuresti sa depun o plangere,ideea era daca pot plati si in Bucuresti.
Cel mai recent răspuns: Ivanradu53 , utilizator 00:49, 5 Iunie 2013
Puteti plati oriunde cu conditia sa cunoasteti contul. Dati telefon, solicitati contul si achitati taxa la orice serviciu.
Multumesc frumos !
Plangerea contraventionala nu se timbreaza.Despre ce leu vorbiti dvs.? Poate pentru obtinerea unui certificat de grefa..si atunci da...puteti plati la orice circumscriptie financiara.

succes,
av.M.Hornea
Scuze,pentru certificat de grefa.
Scuze inca odata.
Si trebuie neaparat codul ala ?
Ultima modificare: Marți, 4 Iunie 2013
Ivanradu53, utilizator
se poate plati la un CEC din sectorul respectiv. unde depuneti plangerea?
Ultima modificare: Marți, 4 Iunie 2013
cyan, moderator

Alte discuții în legătură

Petit/certificat de grefa michi michi imi explica si mie cineva intelesul acestor termeni? cum pot obtine certificatul de grefa? Va multumesc (vezi toată discuția)
Permis suspendat yonut78 yonut78 buna seara.am o intrebare rog care poate sa ma ajute.mia suspendat permisu pentru ca nu am acordat prioritate le 2 pietoni. dar mentionez ca cei 2 pietoni au ... (vezi toată discuția)
Timbru judiciar pentru eliberare certificat de grefa cyan cyan Se mai plateste timbrul judiciar de 0,15 lei la depunerea cererii pentru eliberarea certificatului de grefa sau se plateste numai taxa judiciara de timbru de 1 ... (vezi toată discuția)