Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Taxa de timbru judiciar
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Taxa de timbru judiciar

Buna seara !
Pot plati o taxa de timbru judiciar de 1 leu la orice circa financiara pentru o plangere contraventionala ?
Nu am reusit sa o platesc la mine in oras si maine dimineata plec la Bucuresti sa depun o plangere,ideea era daca pot plati si in Bucuresti.
Puteti plati oriunde cu conditia sa cunoasteti contul. Dati telefon, solicitati contul si achitati taxa la orice serviciu.
Multumesc frumos !
Plangerea contraventionala nu se timbreaza.Despre ce leu vorbiti dvs.? Poate pentru obtinerea unui certificat de grefa..si atunci da...puteti plati la orice circumscriptie financiara.

succes,
av.M.Hornea
Scuze,pentru certificat de grefa.
Scuze inca odata.
Si trebuie neaparat codul ala ?
Ivanradu53, utilizator
se poate plati la un CEC din sectorul respectiv. unde depuneti plangerea?
cyan, moderator