Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... timbru judiciar pentru eliberare certificat de grefa
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

timbru judiciar pentru eliberare certificat de grefa

Se mai plateste timbrul judiciar de 0,15 lei la depunerea cererii pentru eliberarea certificatului de grefa sau se plateste numai taxa judiciara de timbru de 1 leu la administratia financiara?
Buna ziua,
Doar taxa judiciara de timbru!
Nu mai exista timbre judiciare.
Multumesc.
Inca o intrebare, sau mai multe! :) Ultima oara m-am judecat cu politia in 2011 si nu mai stiu care este procedura in prezent.

La depunerea plangerii impotriva procesului verbal de contraventie se primeste pe loc nr de dosar si se poate inscrie nr dosarului in cererea ptr eliberarea certificatului de grefa?

Sau, mai exact, care este procedura pentru obtinerea certificatului de grefa.
Depui plangerea, primesti un nr de inregistrare pe loc si acel nr il treci in cerere?