Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divort amiabil cu copil mare
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divort amiabil cu copil mare

Buna seara, As dori sa stiu daca in cazul unui divort amiabil pot sa apelez doar la notar, si cam cat ar dura un asemenea proces daca tatal nu imi pune bete in roate. Sunt mama copilului, este scolar, eu m-am ocupat in totalitate de copil de cand s-a nascut, am apartament si mijloacele necesare de intretinere, sunt sanatoasa... Multumesc
Ati spus "daca tatal nu imi pune bete in roate", de aceea ma gandeam sa discutati cu el o intelegere pe divort.