avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 674 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divort amiabil cu copil mare
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divort amiabil cu copil mare

Buna seara, As dori sa stiu daca in cazul unui divort amiabil pot sa apelez doar la notar, si cam cat ar dura un asemenea proces daca tatal nu imi pune bete in roate. Sunt mama copilului, este scolar, eu m-am ocupat in totalitate de copil de cand s-a nascut, am apartament si mijloacele necesare de intretinere, sunt sanatoasa... Multumesc
Cel mai recent răspuns: Liliana Gradinaru , Avocat 14:44, 9 Iunie 2013
Ati spus "daca tatal nu imi pune bete in roate", de aceea ma gandeam sa discutati cu el o intelegere pe divort.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Divort-partaj 1ecaterina1 1ecaterina1 Buna ziua, Doresc sa stiu ce costuri implica un partaj judiciar. De asemeni daca dupa divort nu se face partajul beneficiezi in continuare de cota parte ce ... (vezi toată discuția)
Divort cu minor la mediator Amal29 Amal29 In cazul in care as divorta de comun acord la mediator,ar mai fi necesara ancheta sociala atat la parintele cu care va locui copilul dupa divort cat si la ... (vezi toată discuția)
Divort refuzat lllucci lllucci Buna seara!Am si eu o intrebare!Sotul meu are o amanta si vrea sa sivorteze sa isi refaca viata.Avem un copil de cinci ani.Daca nu ii acord divortul ce se ... (vezi toată discuția)