Forum Discuţii juridice Executare silită Rate restante la banca
Discuție deschisă în Executare silită

Rate restante la banca

buna ziua,in cazul unui credit luat doar cu cuponul de pensie si buletinul(credit de nevoi personale),se pot face executari silite(gen imobile,bunuri) sau doar poprire pe pensie si daca exista deja o poprire pe pensie cum isi poate recupera banca banii?
danzarra, utilizator
in momentul in acre se trece la executare silita, executorul va putea sa treaca la executare chiar si prin vanzarea altor bunuri chiar daca acestea nu au fost initial gajate.
si in cazul in care persoana in cauza detine in coproprietate un apartament mostenit , in baza unui certificat de mosteniere fara a fi urmat pasi pentru a deveni proprietar(peste tot apare numele fostului proprietar decedat intre timp,la fisc,primarie). Se poate face executare silita pe acel procent (25%) mostenit
danzarra, utilizator
da, poate fi executata cota parte din imobil, sau se poate cere partajul si ulterior executarea sultei sau a imobilului, in functie de rezultatul partajului.