avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 788 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Pierderea unei stampile
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Pierderea unei stampile

Care e procedura in cazul in care s-a pierdut o stampila a firmei? Se publica intr-un ziar sau chiar in Monitorul Oficial?
A. B.
Cel mai recent răspuns: Romică Stoica , Consilier juridic 20:52, 17 Aprilie 2005
Ori una, ori alta, la alegere, dar nu orice ziar.

Av. Dinu
Se va face un anunt intr-un ziar (de preferinta de circulatie nationala) prin car5e se declara nula.
Este bine ca pe viitor (daca nu exista in acest moment) sa numerotati stampilele. In aceasta situatie este mult mai usor sa o declarati nula in situatia pierderii/furtului acesteia.
Cu stima,
H.P.
Apropo de dviza.
Nu crezi ca e mai bine sa te indoi decat sa te rupi?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pierdut stampila firma Mariasa Mariasa Am pierdut stampila firmei! Ce ar trebuie sa fac conform legii? Va multumesc!! (vezi toată discuția)
Pierdere acte. florianro florianro Salutare, Ce trebuie sa fac daca, dintr-o prostie, am pierdut urmatoarele: carte de munca, autorizatie de functionare a firmei, certificatul de ... (vezi toată discuția)
Unde trebuie publicat un anunt de pierderea actelor firmei pt a fi declarate nule? Alina Moldovan Alina Moldovan Am pierdut o parte din actele si stampila firmei.Unde trebuie publicat anunt de pierdere ca sa le declar nule? Doar in Monitor,sau e bine si la un ziar? Daca ... (vezi toată discuția)