Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Pierderea unei stampile
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Pierderea unei stampile

Care e procedura in cazul in care s-a pierdut o stampila a firmei? Se publica intr-un ziar sau chiar in Monitorul Oficial?
A. B.
Ori una, ori alta, la alegere, dar nu orice ziar.

Av. Dinu
Se va face un anunt intr-un ziar (de preferinta de circulatie nationala) prin car5e se declara nula.
Este bine ca pe viitor (daca nu exista in acest moment) sa numerotati stampilele. In aceasta situatie este mult mai usor sa o declarati nula in situatia pierderii/furtului acesteia.
Cu stima,
H.P.
Apropo de dviza.
Nu crezi ca e mai bine sa te indoi decat sa te rupi?