Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Pierdere acte.
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Pierdere acte.

Salutare,

Ce trebuie sa fac daca, dintr-o prostie, am pierdut urmatoarele: carte de munca, autorizatie de functionare a firmei, certificatul de inmatriculare si stampila?
pentru cartea de munca mergi la ITM cu adeverinte de la fiecare angajator la care ai lucrat SI SE REZOLVA ACOLO
pentru certificat de inmatriculare mergi la ORC Registrul Comertului si iti elibereaza un duplicat., sunt formulare tip si taxe pe care le platesti acolo.
pierderea de carnet de munca,autorizatie cat si certificat de inmatriculare SE DECLARA PIERDUTE IN MONITORUL OFICIAL...cu chitanta si cu anuntul aparut in Monitorul oficial unde se declara nule.....mergeti la itm....la reg comertului
si stampila......?????????????Unde ti-a fost mintea omule??????????cel care le-a gasit e boier....e patron in buna regula...cu certificat inmatriculare si stampila.....................
Multumesc de raspunsuri... deci trebuie sa dau anunt la Monitorul Oficial sau la orice alt ziar local sau national?
Le avem toate intr-o genta. :((
ai de umblat....nu glumaaaaaaaaa
bafta....cred ca-ti deschizi o firma noua:))