avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 674 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale unde trebuie publicat un anunt de pierderea actelor ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

unde trebuie publicat un anunt de pierderea actelor firmei pt a fi declarate nule?

Am pierdut o parte din actele si stampila firmei.Unde trebuie publicat anunt de pierdere ca sa le declar nule? Doar in Monitor,sau e bine si la un ziar? Daca da,care? Multumesc.
Cel mai recent răspuns: ADELA STROE , utilizator 15:34, 28 Iulie 2010
intr-un ziar de larga circulatie si dupa caz in functie de importanta actelor si la monitor iti poade da informatii mai exacte de la Registrul comertului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pierdere acte. florianro florianro Salutare, Ce trebuie sa fac daca, dintr-o prostie, am pierdut urmatoarele: carte de munca, autorizatie de functionare a firmei, certificatul de ... (vezi toată discuția)
Pierdut certificat constatator IoanaChijer IoanaChijer Buna seara. Am cumparat o firma in 2007 si acum am decis sa o suspend si am depus actele pentru a-mi inchide punctul de lucru si ajunsa la Registrul ... (vezi toată discuția)
Pierderea unei stampile alboana alboana Care e procedura in cazul in care s-a pierdut o stampila a firmei? Se publica intr-un ziar sau chiar in Monitorul Oficial?
A. B. (vezi toată discuția)