avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 586 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Cod CAEN pentru bar, discoteca si jocuri ...
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Cod CAEN pentru bar, discoteca si jocuri (snooker+pacanele)

Vreau sa infiintez un local in care sa se poata consuma bauturi ,tutun,sa fie discoteca si sa fac o sala de jocuri cu snooker si pocanele.

Ce coduri CAEN trebuie solicitate pentru autorizare.
Cel mai recent răspuns: Lăzăruţiu Lucian , Avocat 17:50, 18 Iunie 2013
5630 Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor
Această clasă include activitatea de pregătire şi servire a băuturilor pentru consumul imediat în incintă .
Această clasă include:
-baruri
-bodegi
-saloane de servit cocktail-uri
-discoteci (unde servirea băuturilor este predominantă)
-berării
-cafenele
-baruri care servesc sucuri de fructe
-standuri mobile de vânzare a băuturilor

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Caen cafenea corneleftimie corneleftimie Buna ziua, Pentru o cafenea care serveste si cateva produse de patiserie si cofetarie este necesar sa aiba codurile CAEN 5610 si 5630? Sau este suficient ... (vezi toată discuția)
Nedumerire legata de codurile caen iannispatriciu iannispatriciu Bună! Am o cafenea, iar societatea are codul CAEN 5630 „Baruri si alte activitati de servire a bauturilor”. Dacă doresc să prepar piureuri din fructe ... (vezi toată discuția)
Cod caen 5630 activitati permise lucianstanila lucianstanila Buna ziua, Spuneti-mi va rog ce activitati pot intreprinde daca am 5630 ? Adica pot vinde inghetata sau sandvich-uri si salate luate de la o firma de ... (vezi toată discuția)