Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Cod CAEN pentru bar, discoteca si jocuri ...
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Cod CAEN pentru bar, discoteca si jocuri (snooker+pacanele)

Vreau sa infiintez un local in care sa se poata consuma bauturi ,tutun,sa fie discoteca si sa fac o sala de jocuri cu snooker si pocanele.

Ce coduri CAEN trebuie solicitate pentru autorizare.
5630 Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor
Această clasă include activitatea de pregătire şi servire a băuturilor pentru consumul imediat în incintă .
Această clasă include:
-baruri
-bodegi
-saloane de servit cocktail-uri
-discoteci (unde servirea băuturilor este predominantă)
-berării
-cafenele
-baruri care servesc sucuri de fructe
-standuri mobile de vânzare a băuturilor