Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contract de inchiriere si nu de vanzare cumparare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contract de inchiriere si nu de vanzare cumparare

buna ziua scuzatima as avea si eu o intrebare.socrul meu a cumparat o casa printro anumita firma si sa trezit dupa 2 ani ca contractul nu era de vanzare cumparare ci de inchiriere. a cumparat casa in rate si in proportie e 70%casa e ca si platita.a pus un avocat care acum nici nui mai raspunde la telefon.ea daca ar contacta alt avocat ar avea sanse de castig?cum sa faca la cine sa apeleze?sau bani sunt pieduti?va rog eu mult ajutatine!!!
Doamna, mergeti la alt avocat . Este greu sa va raspunda cineva aici pe site, daca nu are documentele in fata.
doamna va multumesc mult ca miati raspuns dar as vrea un avocat bun care sa se implice nu un avocat care ma mananca de bani iam dat 56 milioane vechi si nu am rezolvat nimic tot ma face sa inteleg ca nu voi rezolva niciodata aceasta situatie complicata
Cum ar putea proba ca a cumparat si nu a inchiriat cand contractul semnat e clar de inchiriere? Avocatul ala ce v-a zis ca macar o data tot ati vorbit cu el...