Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Retrocedare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Retrocedare

Instanta imi cere:
Veti motiva in fapt cererea in raport cu temeiul juridic invocat si cererea de pretentii banesti pentru daune materiale si morale sub sanctiunea art. 155 indice 1 cod procedura civila.
Personal am cerut si cer, de peste 23 ani RETROCEDAREA UNUI IMOBIL SI TERENUL AFERENT, in natura , in baza Legii 10.
Despagubiri pentru tergiversarea si impiedicarea rezolvarii corecte a cauzei? Are bani primaria pentru tot ce au patimit primii proprietari?O zi buna!
Buna ziua,
Va sfatuiesc sa va consultati cu un avocat.
Din descrierea dumneavoastra reiese ca, desi in drept ati motivat cererea, in fapt, adica succesiunea de fapte si acte care demonstreaza temeinicia cererii dumneavoastra, nu ati motivat-o.
Nu va poate ajuta decat o persoana avizata care are aces la dosar.
av. Gabriel Klein Kiritescu
Avocatii pe care i-am angajat mai mult m-au pacalit. Credeti ca se poate rezolva si fara ei? O zi buna!