avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1015 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Retrocedare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Retrocedare

Instanta imi cere:
Veti motiva in fapt cererea in raport cu temeiul juridic invocat si cererea de pretentii banesti pentru daune materiale si morale sub sanctiunea art. 155 indice 1 cod procedura civila.
Personal am cerut si cer, de peste 23 ani RETROCEDAREA UNUI IMOBIL SI TERENUL AFERENT, in natura , in baza Legii 10.
Despagubiri pentru tergiversarea si impiedicarea rezolvarii corecte a cauzei? Are bani primaria pentru tot ce au patimit primii proprietari?O zi buna!
Cel mai recent răspuns: SIE , utilizator 15:42, 6 Iunie 2013
Buna ziua,
Va sfatuiesc sa va consultati cu un avocat.
Din descrierea dumneavoastra reiese ca, desi in drept ati motivat cererea, in fapt, adica succesiunea de fapte si acte care demonstreaza temeinicia cererii dumneavoastra, nu ati motivat-o.
Nu va poate ajuta decat o persoana avizata care are aces la dosar.
av. Gabriel Klein Kiritescu
Avocatii pe care i-am angajat mai mult m-au pacalit. Credeti ca se poate rezolva si fara ei? O zi buna!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Interpretare solutie pe scurt Marta Tot Marta Tot Exista vreo deosebire intre expresiile cerere formulata si cerere precizata? Cum se interpreteaza solutia oe scurt potrivit careia se admite cererea precizata, ... (vezi toată discuția)
Absențe nemotivate sau libere? andreimorovan andreimorovan Bună ziua În următorul caz se pot considera absențe nemotivate dacă eu am refuzat să mă prezint la servici deoare managerul fiormei a dispus du 24 ... (vezi toată discuția)
Implicatii parasire domiciliu conjugal dorulmeu2001 dorulmeu2001 Buna ziua! vreau sa stiu ce implica daca am parasit domiciliul conjugal. Sunt casatorit de 6 ani si am o fetita de 5 ani. Am plecat de acasa acum o luna,nemai ... (vezi toată discuția)