Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Putin ajutor va rog frumos - instrainare teren
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Putin ajutor va rog frumos - instrainare teren

am un act de donatie pe un teren ...facut de bunicul meu...dar intre timp bunicul a murit si ce se afla pe teren casa si restul au revenit dupa moartea bunicului fiului sau adica tatalui meu....
intrebare.....pot la randul meu sa vand...sau sa donez terenul catre alta persoana....cu respect...Maricel.....
Maricel09, utilizator
Buna ziua,
De putul puteti, dar ce faceti cu casa si restul bunurilor care apartin tatalui?
av. Gabriel Klein Kiritescu
multumesc ptr raspuns.......eu am putine probleme cu o banca si vreau sa nu mai fie terenul pe numele meu...asta e problema....sa nu imi ia banca terenul.....
Buna ziua,
Vindet-l tatalui.
av. Gabriel Klein kiritescu
problema este ca nu prea ne intelegem si eu vreau sa il donez altei persoane...nu santem in relatii bune ......il pot scoate...evacua de pe teren...daca se poate va rog frumos sa imi spuneti cum....cu respect Maricel...
Buna ziua,
Nu aveti cum. El are drept de superficie atata timp cat exista bunurile pe teren.
av. Gabriel Klein kiritescu