avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1620 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Refuz sa dau declaratie
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Refuz sa dau declaratie

am primit o citatie sa ma prezint la politie in calitate de faptuitor (cred ca pt. o presupunere de marturie mincinoasa )pot sa ma prezint la data scrisa pe citatie fara aparator si daca se complica lucrurile sa refuz sa dau vreo declaratie si sa cer o alta data cand ma prezint cu un avocat ?
Aveti dreptul sa nu faceti nici o declaratie, dar nu stiu daca asta o sa fie in avantajul dvs.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Incadrare marturie mincinoasa vio99 vio99 Am fost chemat la o declaratie de un procuror in calitate de martor in august 2011 unde am mentionat printr-o declaratie scrisa ca am participat cu alti ... (vezi toată discuția)
Chemat la politie! urgent! LignerA LignerA Buna! as dorii sa va explic pe scurt ce mi sa intamplat, am fost sunat de la o sectie ca sa ma prezint pentru niste lamuriri .! motivul chemarii:numarul meu ... (vezi toată discuția)
Citat ca martor???!! monalisaalina monalisaalina Buna ziua, Imi puteti da un sfat in urmatoarea speta:in cazul primirii unei citatii de la politia Buc departamentul crima organizata,pt a da o declaratie cu ... (vezi toată discuția)