Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale contract de comodat
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

contract de comodat

Este interzis contractul de comodat intre persoana fizica (comodant) si persoana juridica (comodatar) ? Pentru deschidere punct de lucru trebuie inregistrat la Registrul Comertului acest contract? Trebuie inregistrat si la finante?

contractul de comodat nu se inregistreaza la fisc, se depune la ONRC. nu se cere forma autentica. el se poate intocmi la un avocat care va da si data certa. av. 0741.356.775