Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Compensare datorii
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Compensare datorii

stiu ca ccc compensarea datoriilor reciproce intre 2 pers juridice se face in baza HG 685/1999. acest act normativ se aplica si daca datoriile nu provin din facturi si din contracte de imprumut de ex intre persoane afiliate, sau in acest caz se poate face compensarea fara sa respectam aceast HG?
~ Conținut șters la cerere ~