avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 579 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Compensare datorii
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Compensare datorii

stiu ca ccc compensarea datoriilor reciproce intre 2 pers juridice se face in baza HG 685/1999. acest act normativ se aplica si daca datoriile nu provin din facturi si din contracte de imprumut de ex intre persoane afiliate, sau in acest caz se poate face compensarea fara sa respectam aceast HG?
Cel mai recent răspuns: irbo , utilizator 11:32, 7 Iunie 2013
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Compensare Flori David Flori David Se poate face compensarea datoriilor reciproce intre 2 societati (SRL si SA) pe baza documentului \\"protocol de compensare\\" semnat de ambele parti, redactat ... (vezi toată discuția)
Contract barter Geo_2008 Geo_2008 spuneti-mi va rog,daca am un contract de barter si facturile aferente,pentru stingerea datoriei mai este necesar ordinul de compensare sau este suficient ... (vezi toată discuția)
Compnesare plati say say Vreau sa aflu cat mai multe informatii, legislatie despre compensarea platilor. Se pot face compensatii de plati intre un institut national de cercetare ... (vezi toată discuția)