avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2011 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... abonament orange prelungire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

abonament orange prelungire

cu o luna inainte de expirarea perioadei contractuale orange am solicitat serviciul clienti pentru a inchide abonamentul orange incepind cu 22 iulie 2013 dar am fost contactat de catre operatoare de la orange care mi-a propus prelungirea pe 24 luni cu reducere 50% a abonamentului pe 1 an de zile . Dupa doua ore m-am dus la orange shop sa semnez actul aditional cum mi-a spus oeratoarea la telefon dar am gasit anexa si acolo era scris doar reducerea pe 6 luni a abonamentului lunar si nu pe 1 an desi prelungirea era pe doi ani. nu am semnat anexa si am revenit la telefon unde mi s-a spus ca voi fi contactat in termen de 5 zile . Mentionez ca am fost informat ca discutia telefonica a fost inregistrata asa a zis si eu am repetat de trei ori conditiile prelungirii si operatoarea si pe hartie apare altceva. Cum se poate actiona sa nu se mai produca erori ciudate? trebuie sesizt ANPC , facuta reclamatie in scris ? Are inregistrarea o valoare juridica atita timp cat o face operatorul sau numai actul anexa contract?

Alte discuții în legătură

Abonament voce telefonie mobila ddd_77 ddd_77 Buna seara, Ma confrunt cu urmatoarea situatie si as avea nevoie de sfatul unui cunoscator. In luna mai 2014 mi-ar reinnoit abonamentul de telefonie mobila ... (vezi toată discuția)
Prelungire contract telefonie mobila guiualina guiualina Buna ziua! Am contract cu un operator de telefonie mobila de 12 ani, 2 numere pe acelasi contract. Acum doresc modificarea tipului de abonament cu unul mai ... (vezi toată discuția)
Abonament orange prelungit abuziv? bijouxxx75 bijouxxx75 Salut as vrea o solutie la problema mea. In ianuarie 2008 am cerut rezilierea unui abonament Orange, am fost convins sa nu renunt cu urmatoarele avantaje: 50% ... (vezi toată discuția)