avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 899 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Refuz eliberare carte identitate cu noul nume
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Refuz eliberare carte identitate cu noul nume

M-am casatorit in ianuarie cu o prsoana d acelasi sex in olanda in urma acstei casatorii hotarandu-ma sa imi shimb s numele prelund numele partenerei .
cand am venit sa imi schmb toate acte carte identiatte pasaport etc mi s-a zis ca nu imi poate f schimbat actul pe noul nume caci deh legal nus casatorita casatoria mea nefiind recunoscuta in romania.
cam ce as putea face?
Cel mai recent răspuns: Justitiarul711 , utilizator 23:25, 10 Iunie 2013
Nu s-a schimbat legislatia de cand ati postat aici aceeasi intebare:
www.avocatnet.ro/content/for...

Trebuie sa alegeti intre alina_25, cristina_29 si roxana_1986 unul singur de pe care sa postati caci deh (cum va place dvs. sa scrieti) Regulamentul de postare spune printre altele:
Fiecare utilizator este identificat printr-un singur nume de utilizator (user). Înregistrarea sub alt nume a aceleiasi persoane se numeste "clona", aceasta practica nu este acceptata in nicio comunitate online iar consecinta este stergerea tuturor clonelor.
Va rog sa renuntati la doua dintre ele. Multumesc.
Ultima modificare: Sâmbătă, 8 Iunie 2013
Ares-3, moderator
,,Deh,,.Este firesc sa fiti refuzat/refuzata din moment ce legislatia romana nu permite, inca , acest tip de casatorie.
Ultima modificare: Luni, 10 Iunie 2013
Justitiarul711, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Nume utilizator die.cristeas@arcor.de die.cristeas@arcor.de Doresc sa schimb numele de utilizator.Va rog sa-mi spuneti cum se procedeaza. Va multumesc anticipat. (vezi toată discuția)
Cumparare apartament minor danutz1976 danutz1976 Buna As dori sa cumpar un apartament pe numele fetitei mele de 8 ani.Nu stiu cum as putea proceda.Mentionez ca apartamentul in acest moment este pe numele ... (vezi toată discuția)
Chitanta de mana stanoiu stanoiu Buna ziua, Dupa moartea mamei am cerut sa fie dezbatuta mostenirea. La dezbaterea mostenirii m-am confruntat cu urmatoarea situatie. Sora mea are o chitanta ... (vezi toată discuția)