Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Legalitatea inregistrarii audio
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Legalitatea inregistrarii audio

o fosta angajata a venit cu sotul sa discute cu mine despre demisia ce si dat-o,cred ca sotul ei m-a inregitrat pe tel,are voie?tot batea apa in piua ca am constranso eu sa isi scrie demisia.
va multumesc anticipat.
nell, utilizator
nici o intregistrare a convorbirilor telefonice fie ia si de amenintare nu poata fi admisa in instanta daca respectiva intregistrare nu a fost supusa autorizarii de catre judecator .Altfel se considera incalcare a vietii private sau nu am dreptate?
Nu se cere autorizare de la judecător în caz de amenințare dacă victima a făcut înregistrarea.

Doar după sesizarea organului de urmarire penala în interceptările efectuate de acesta se cere mandat de la judecător.
Va rog sa ma ajutati , Va urma un divort cu doi copii minori fetita are 4 luni iar baietelul 4 ani si 3 luni Sotia mi-a aratat o inregistrare audio facuta in masina mea fara voia mea , se poate pune ca proba la dosarul de divort ?
Alexalexandruczn, utilizator