avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1875 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Nepoata locuieste in jumatatea mea de proprietate fara ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Nepoata locuieste in jumatatea mea de proprietate fara acordul meu

lnepoata locuieste in jumatatea mea fara acordul meu ,pe motiv ca sta in partea lui maicasa[cealalta jumatate;de 9 luni de
zile si ma ignora in continuare.Ce pot sa fac?
Mama fetei a decedat?
traieste;nu locuieste acolo
atunci nu are niciun drept.
Asa cum nici dvs nu stiti care va e jumatatea si nici sora care ii e partea, va trebui sa iesiti din indiviziune. Cred ca nici dvs nu locuiti acolo, ci numai ea cu acordul mamei sale.


cum as putea sa ies din indiviziune,asa este nu locuiesc acolo.Multumesc

Alte discuții în legătură

Drept de mostenire cind unul din mostenitori refuza costintanase_ro costintanase_ro Buna seara: Am citeva intrebari care sper sa pot fi lamurite. Dupa decesul mamei, am mostenit un apartament cu doua camere. Mostenitorii legali sint eu, ... (vezi toată discuția)
Domiciliu in ci & chirias fara aprobare stressy stressy Buna ziua, V-as ruga daca sunteti amabili sa ma ajutati cu un sfat dpdv juridic la cele doua probleme de mai jos: 1. Sotul meu este coproprietar cu sora lui ... (vezi toată discuția)
Prietenul surorii mele poate fi evacuat din casa părinților? Mikkutza Mikkutza Buna seara. Ma confrunt cu o problemă si as dori sa stiu legal ce pot face. Locuiesc temporar in casa părinților (apartamentul meu fiind in ... (vezi toată discuția)