Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Relocare stoc de marfa
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Relocare stoc de marfa

Buna Ziua!
Care este cea mai buna varianta prin care un SRL poate sa relocheze o parte din stocul sau de marfa catre un alt SRL, iar acesta din urma sa-i plateasca marfa la fiecare sfarsit de luna, pe masura ce vinde din acel stoc de marfa ?
Prin insotirea marfii de un aviz sau factura ?

Multumesc!
Puteti opta pentru vanzarea in regim de consignatie in baza intelegerii stabilite intre cele doua societati in cadrul unui contract de consignatie.
Cititi acest topic :
www.avocatnet.ro/content/for...

si un model de contract :
[ link extern ]