Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Intrebare despre donatie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Intrebare despre donatie

Buna ziua!
As vrea sa stiu ce trebuie facut si ce acte trebuie ca unul dintre soti sa treaca partea lui dintr-un contract vanzare-cumparare celuilalt si astfel sa fie unicu proprieter al actului.Va multumesc si va doresc o zi buna!
Donatia este revocabila intre soti.