Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Recurs la divort
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Recurs la divort

la divort am lasat sotia sa se manifeste si nu am participat,a adus martori mincinosi (ea are dosar penal pt marturie mincinoasa in alt dosar penal) s-a pronuntat divortul din culpa comuna si copiii minori (16,13 si 12 ani) au fost preluati de Fundatia Provita 2003 Targoviste unde li s-a stabilit si domiciliu.Va rog sa-mi spuneti la recurs ce art. sa invoc pentru a mi se accepta recursul in afara de ordonanta presedintiala pentru custodia copiilor?
Pentru a va putea indica articole de lege ar trebui sa ne spuneti ce doriti sa obtineti in recurs, daca ceea ce solicitati ati facut-o si prin cererea de la fond.