Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Neplata salari, jignit si amenintat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Neplata salari, jignit si amenintat

buna ziua.
Am lucrat din 04.01.2013 pana in data de 08.06.2013 la un individ, fara a mi se face contract individual de munca sau alte forme legale, efectuand curse Romania - Germania, cu un Volksvagen Transporter inmatriculat in bulgaria, de 8+1 locuri. In data de 08.06.2013, cand i-am cerut banii pe ultimele 4 curse, am fost gonit, jignit si amenintat, spunandu-mi ca daca nu plec in cursa, nu o sa-mi mai vad nici un ban din urma.
Va rog ami spune ce pot face, pentru ami recupera banii si pentru a se lua masuri asupra acestui individ, precizez ca efectueaza curse Romania - Germania, fara a avea firma si fara a taia bilete calatorilor, plus ca baga persoane in plus.
Va multumesc pentru timpul acord
In acest sens, puteti sesiza concomitent ITM-ul, Garda Financiara sau Politia - Serviciul de investigare a fraudelor.