Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Reangajare dupa demisie in armata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Reangajare dupa demisie in armata

buna ziua,in urma cu trei ani am plecat din armata prin demisie,as vrea sa stiu daca ma mai pot reincadra,multumesc.
Exista aceasta posibilitate de a va reincadra in armata.
Buna ziua.
Doresc sa aflu daca ma pot reincadra in MApN daca am demisionat in luna mai a acestui an?
Mentionez ca am fost incadrat timp de 4 ani si 3 luni ca si SGP si am demisionat pentru a lucra in strainatate.
Va multumesc anticipat!
Reiau raspunsul anterior valabil si pentru dvs. : Exista aceasta posibilitate de a va reincadra in armata.
Bună ziua. În condițiile în care soțul meu a demisionat din armata înainte de expirarea contractului, se poate reangaja? Practic, el nu a respectat contractul... Dacă da, care sunt procedurile de urmat în vederea reangajarii? Mulțumesc!
Va urma aceleasi proceduri ca si la angajare...