avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1761 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Reangajare dupa demisie in armata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Reangajare dupa demisie in armata

buna ziua,in urma cu trei ani am plecat din armata prin demisie,as vrea sa stiu daca ma mai pot reincadra,multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 11:25, 28 Martie 2020
Exista aceasta posibilitate de a va reincadra in armata.
Buna ziua.
Doresc sa aflu daca ma pot reincadra in MApN daca am demisionat in luna mai a acestui an?
Mentionez ca am fost incadrat timp de 4 ani si 3 luni ca si SGP si am demisionat pentru a lucra in strainatate.
Va multumesc anticipat!
Reiau raspunsul anterior valabil si pentru dvs. : Exista aceasta posibilitate de a va reincadra in armata.
Bună ziua. În condițiile în care soțul meu a demisionat din armata înainte de expirarea contractului, se poate reangaja? Practic, el nu a respectat contractul... Dacă da, care sunt procedurile de urmat în vederea reangajarii? Mulțumesc!
Va urma aceleasi proceduri ca si la angajare...

Alte discuții în legătură

Vechimea in munca in armata Raluca_Chindea Raluca_Chindea buna ziua. un fost angajat in cadrul mapn ca sgp timp de 2 ani si jumatate, si-a dat demisia, iar dupa o perioada de 4 ani s-a reangajat pe acelasi grad. in ... (vezi toată discuția)
Reangajare in aceeasi institutie pe acelasi post. nuzicacu nuzicacu Buna ziua, Am auzit despre o situatie care mi s-a parut cam ciudata si nu reusesc sa gasesc explicatia. Exista posibilitatea legal, ca un angajat din ... (vezi toată discuția)
Reangajarea unui functionar public nadeTA nadeTA Buna! Am fost functionar public si in 2010 am fost disponibilizata ,acum se fac reangajari, va rog sa imi spuneti cum se poate proceda la reincadrarea mea in ... (vezi toată discuția)