Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Redobandire permis
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Redobandire permis

pot redobandi permisul de conducere mai repde decat termenul de un an de zile si cum ,mentionez ca am avut categoriile c si e mai am patru luni pana la termenul de un an de zile cum se procedeaza pt redobandire dupa noua lege
Daca ai avut amenda penala ai voie sa dai examen dupa 6 luni, daca ai primit inchisoare cu suspendarea executarii ai voie dupa 1 an de la ramanerea definitiva a hotararii. Corect ?
seat, utilizator
multumesc , dar cum procedez mai dau exame trebuie sa dau si b daca eu am avut doar c si e
Termenele dupa care se poate obtine un nou permis de conducere prevazute de disp.art 116 din Oug.195/2002 nu pot fi reduse.
Aveti mai multe detalii referitoare la obtinerea unui nou permis de conducere aici:
www.avocatnet.ro/content/art...