avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1004 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Acte cumparare casa
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Acte cumparare casa

buna ziua ,vreau sa cumpar o casa si vreau sa stiu ce acte trebuie sa prezinte vanzatorul la notar ,va multumesc
Cel mai recent răspuns: Tarzan2012 , utilizator 10:39, 17 Iunie 2013
actele in care vanzatorul este proprietarul acelei case,acte de la O.C.P.I.,acte de la primaria unde se afla casa de vanzare.
Notarul stie foarte bine ce acte trebuiesc,fara acte notarul nu va incheia contractul de vanzare-cumparare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Verificare acte in vederea cumpararii unei case insatiable insatiable Buna seara, Dupa ce am citit ce mi-a picat in \\"fata ochilor\\" despre cumpararea unei case si am inteles ce si cum cu cadastru, intabulare , carte funciara ... (vezi toată discuția)
Antecontract vanzare-cumparare englezugigi englezugigi O persoana a cumparat un imobil,dupa aceea a facut un antecontract de vanzare/cumparare la un notar pe o anumita suma de bani cu termen de finalizare in 2018 . ... (vezi toată discuția)
Teren neintabulat nadia1977 nadia1977 Buna, vreau sa cumpar un teren, cu contract de vanz-cump cu 2 martori, dar de la primaria unde este inscris terenul a zis ca nu-l poate trece pe mine ca sunt ... (vezi toată discuția)