Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Acte cumparare casa
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Acte cumparare casa

buna ziua ,vreau sa cumpar o casa si vreau sa stiu ce acte trebuie sa prezinte vanzatorul la notar ,va multumesc
actele in care vanzatorul este proprietarul acelei case,acte de la O.C.P.I.,acte de la primaria unde se afla casa de vanzare.
Notarul stie foarte bine ce acte trebuiesc,fara acte notarul nu va incheia contractul de vanzare-cumparare.