Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Fisa postului - corespondenta cu cartea de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Fisa postului - corespondenta cu cartea de munca

pot sa fiu angajat cu o meserie (cocsar) la cartea de munca si in fisa postului sa fiu trecut cu alta meserie ca pregatitor sarja.Orce document scot de la locul de munca imi da cu meseria de cocsar.
Functia prevazuta in carnetul de munca trebuie sa corespunda cu cea din fisa postului.
Daca nu corespunde ce risca angajatorul.
Nu risca nimic .
Limita de competenta.In functie de necesitati,participa si in alte locuri de munca sa execute si alte sarcini de serviciu ,(conform instructiunilor in vigoare) altele decat cele din sector ,in conformitate cu dispozitiile primite de la conducatorul locului de munca pentru care are pregatirea sau instruirea corespunzatoare. E corect pentru fisa postului.
nu se poate.
fisa postului se intocmeste pentru postul care sunteti incadrat