Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu in preaviz
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu in preaviz

Buna ziua,
Va rog sa-mi spuneti daca in perioada de preaviz se poate lua concediu de odihna, in conditiile in care pana in acest moment al anului nu am avut nici o zi libera...si as vrea sa-mi dau demisia. Nu stiu ce se va intampla cu zilele mele libere la care aveam dreptul anul acesta....Daca schimb locul de munca, automat nu voi mai avea drept de concediu curand...
Multumesc!
In perioada de preaviz se poate lua Concediu de odihna. Daca nu se reuseste acest lucru, atunci zilele de CO neefectuate se compenseaza in bani la incetarea c.i.m.
Multumesc frumos pentru raspuns!
O zi buna!