Forum Discuţii juridice Executare silită Care executor judecatoresc din Bucuresti este ...
Discuție deschisă în Executare silită

Care executor judecatoresc din Bucuresti este competent sa efectueze executarea silita?

Buna seara
Trebuie sa cer unui executor din Bucuresti sa procedeze la executarea silita a conturilor unei Companii Nationale.
Problema este ca nu stiu care executor este competent sa faca executarea silita in conditiile in care sediul Companiei Nationale care urmeaza sa fie executata este in sectorul 1 Bucuresti.
Am gasit un executor judecatoresc din Bucuresti in raza Curtii de Apel Bucuresti, dar sediul Biroului executorului judecatoresc este in sectorul 3 Bucuresti.
Este vreo problema? Poate sa faca executarea acest executor judecatoresc cu sediul Biroului in sectorul 3 sau trebuie obligatoriu un executor judecatoresc din sectorul 1 Bucuresti unde se afla sediul Companiei Nationale executate?
Care executor este competent?
Nu exista restrictia executarii conditionata de sediul executorului fata de debitor,in situatia in care ambii sunt in Bucuresti