Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Permis conducere nepreschimbat
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Permis conducere nepreschimbat

Sunt posesorul unui permis conducere auto (B) nepreschimbat din 1983.
Pot sa-l preschimb la formatul actual ?
Trebuie sa dau examenul de conducere auto din nou ?
il preschimbati in conditiile obisnuite ptr un permis expirat.

aveti nevoie de:
- fişa deţinătorului permisului de conducere;
- actul de identitate original şi copie;
- dovada plătii contravalorii permisului de conducere – 68 lei- achitată la CEC;
- permisul de conducere a cărui preschimbare se solicită;
- fişa medicală tip din care să rezulte că este apt pentru a conduce autovehicule;