Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Drept proprietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Drept proprietate

am achizitionat un teren de 1200 mp inainte de anul 1989 dar datorita limitei de 250 mp nu pot avea in act toata suprafata? cum devin proprietar pe tot? exista o decizie a inaltei curti?
Buna ziua,
Prin uzucapiune de 30 de ani, de 10 sau 10 - 20 de ani.
Nu stiu ce scrie in actul dumneavoastra incheiat atunci.
av. Gabriel Klein Kiritescu