Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... martor mincinos-solutia instantei ?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

martor mincinos-solutia instantei ?

In cadrul unui proces civil pentru marturie mincinoasa ce poate decide instanta.
Daca s-a constata ca martorul a depus marturie mincinoasa printr-o hotarare penala, si instanta in cauza civila si-a sprijinit dispozitivul pe aceea proba, va ramane la indemana calea de atac extraordinara "revizuirea".