Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Furt din apartament, recuperare paguba
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Furt din apartament, recuperare paguba

Buna ziua.ma numesc ioana si as avea si eu o intrebare.mi- a fost furate din casa un aparat foto si o bratara s o banuim p vecina noastra deoarece nu de putine ori sa intanpkat sa imi spuna ca a venit l mn si dormeam ca ulterior sa dispara aceste lucruri.a venit politia a luat amprente dar nu au gasit amprentele ei.ce se intampla acum daca nu am dovezi impotriva ei sau a altor vecini care stau p palieril nostru dat fiind faptul k p palierul nostru suntem 4 apartamente s palieril este securizat k o usa deci doar noi avem acces
.este posibil k sa nu imi recuperez paguba s sa nu pot face nimik si sa se
inchidacazul din lipsa dovezilor? Sa nu se ajungs la tribunal tot din lipsa dovezilor? Astept un raspuns...multumesc
Va fi un furt cu autor necunoscut.
Nu se ajunge pe instanta daca nu se gaseste autorul.
av. Gabriel Klein Kiritescu