avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 113 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Intrebare referitoare la autorizatia de mediu
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Intrebare referitoare la autorizatia de mediu

Buna ziua,

Tocmai mi-am autorizat si eu la ONRC urmatorele activitati:

- 4619 - Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4613 - Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcții
- 4791 - Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

Intrebarea mea este daca am nevoie de autorizatie de mediu pentru acestea.

Mai era si activitatea de mai jos care as fi putut sa o includ dar pentru moment am ales sa nu o fac, aceasta ar fi avut nevoie de autorizatie de mediu?

- 4673 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcție şi echipamentelor sanitare

In caz ca am nevoie de asa ceva, de unde pot face rost si care ar fi procedura?

Multumesc!
Gabriel
Cel mai recent răspuns: Komkao Consulting , Consultant protectia mediului 22:56, 20 Iunie 2013
Nu aveti nevoie de Autorizatie de Mediu pentru niciunul din codurile de mai sus.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Taierea si rindeluirea lemnului reyep reyep Buna ziua.Ce cod caen mai am nevoie pe langa codul 1610(Taierea si rindeluirea lemnului) pentru un gater (vezi toată discuția)
Cod caen comercializare lemne de foc Mihai I Mihai I Buna ziua, Infiintez un srl si intrebarea mea este: Pt comercializare lemne de foc e potrivit codul caen 1629? Astazi am fost la onrc olt si mi-a zis ... (vezi toată discuția)
Ce cod caen se atribuie unei societati cu activitatea principala de comert cu material lemnos? AlinaNora AlinaNora Buna seara, Am nevoie de ajutor si nu stiu la cine sa apelez.Vrem sa deschidem o firma cu activitate de comert cu material lemnos. Nu stiu daca este corect ... (vezi toată discuția)