Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... ore suplimentare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

ore suplimentare

buna ziua,ma numesc BOGDAN,sunt angajat in MARINA MILITARA si vreau un raspuns.Pot sa-i dau in judecata pt.orele suplimentare,lucrez de 5 ani la ei am aproximativ 400 h pe luna,stau la serviciu cate o saptamana,24 din 24,in afare de asta fac si servicii la 24h,oare este posibil asa ceva,cine a mai pomenit sa lucrezi 24-24,de luni pana luni si libere vai d noi,nu mai spun de conditiile improprii,sau sa fac serviu peste serviciu,este un abuz#-o,ma abtin de la foarte multe si sunt hotarat sa-mi dau U.M.,IN JUDECATA oare nu exista lege si pt ei,ce pot face,va multumescs si astept un raspuns la revedere.
bogdan83 a scris:

buna ziua,ma numesc BOGDAN,sunt angajat in MARINA MILITARA si vreau un raspuns.Pot sa-i dau in judecata pt.orele suplimentare,lucrez de 5 ani la ei am aproximativ 400 h pe luna,stau la serviciu cate o saptamana,24 din 24,in afare de asta fac si servicii la 24h,oare este posibil asa ceva,cine a mai pomenit sa lucrezi 24-24,de luni pana luni si libere vai d noi,nu mai spun de conditiile improprii,sau sa fac serviu peste serviciu,este un abuz#-o,ma abtin de la foarte multe si sunt hotarat sa-mi dau U.M.,IN JUDECATA oare nu exista lege si pt ei,ce pot face,va multumescs si astept un raspuns la revedere.id-ul meu este bogdan_ser83.