Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Cat dureaza divortul?
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Cat dureaza divortul?

Buna ziua!
Cat dureaza procesul de divort,tinand cont Ca avem o fetita de un an??de obicei cate termene se dau?dureaza mai Mult pt ca e vara si perioada concediilor??
O sa inceapa candva la anul procesul dv. Dupa aia, depinde de parti, poate dura 1-2 termene sau 5-6 termene. De la 2 luni la 1 an.