Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Dizolvare SRL
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Dizolvare SRL

Buna ziua!

Am un SRL infiintat in anul 2008. Nu am desfasurat niciun fel de activitate. Firma este pe 0. In 2009 firma a fost suspendata. In prezent pe site-ul Ministerului de Finante la Stare societate se afla: SUSPENDARE ACTIVITATE din data 29 May 2009.
Cei trei ani de suspendare s-au implinit in 2012 iar dupa cum am precizat mai sus starea ei este inca de suspendare desi suntem in 2013. Eu vreau sa o dizolv ...se poate cumva sa se dizolve din oficiu...fara a mai fi nevoita sa platesc acea suma de dizlvare??...si sincera sa fiu ..nu stiu care sun pasii de urmat pentru dizolvarea ei. Am auzit acum de un nou impozit forfetar pe 2013...si vreau sa scap de aceata firma intrucat nu am desfasurat nciun fel de activitate si nici nu vreau sa desfasor!! Astept raspuns! Multumesc frumos!!
Sfatul meu este ca pentru a economisi timp si bani sa va adresati serviciului de asistenta juridica din cadrul registrului comertului pentru intocmirea/redactarea actelor.
ContSters22713, utilizator