avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1522 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxa auto.
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxa auto.

Buna ziua.
Din cate am citit pe forum referitor la aceasta controversata taxa auto, am inteles cam care ar fi pasii prin care ar putea fi recuperata aceasta taxa, insa imi puteti spune va rog in baza caror acte normative se inainteaza cererea de chemare in judecata a Fiscului, pentru ca din cate am inteles aceasta taxa nu ar avea o baza legala.
Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: m-elena , utilizator 15:19, 24 Septembrie 2009
as fi si eu tare curioasa de aceste lamuriri.......

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recuperare taxa auto simall simall am platit taxa de poluare in ianuarie 2012,pt. un autoturism cu numere de ungaria,cam 900 ron,am inscris-o pe romania.pot sa imi recuperez banii dati pe taxa ... (vezi toată discuția)
Recuperare taxa prima inmatriculare alexteo alexteo Buna ziua doresc sa stiu care este procedura de recuperare a taxei auto pentru prima inmatriculare si cine ma poate ajuta cu multumiri (vezi toată discuția)
Taxa poluare lorecriss lorecriss Buna seara! In 2010 am platit 2600 lei taxa de poluare,doamnele de la finante mi-au spus ca din aceasta suma nu pot recupera nimic,vreau sa stiu daca este ... (vezi toată discuția)