avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 695 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cale atac recurs
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cale atac recurs

Ce se poate face,daca a decis curtea de apel(irevocabil) ,la recurs, ca nu a fost depus recursul in termen,desi a fost depus in termen de la recomunicare,pentru ca a fost depus raspunsul postei ca nu a sosit la ei decizia,am cerut recomunicarea deciziei,si am depus recursul de la data recomunicarii.
Cel mai recent răspuns: stefancerbu , utilizator 10:35, 27 Iunie 2013
Puteti incerca o contestatie in anulare. Insa cel mai sigur este sa consultati un avocat care sa va spuna daca va incadrati in prevederea legala referitoare la contestatia in anulare. E o chestiune destul de delicata, din acest considerent apreciez ca este important sa consultati un specialist.
Multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contestatie in anulare romeoiasi romeoiasi Doresc sa stiu in baza carui articol as putea formula CONTESTATIA IN ANULARE impotriva unei hot. definitive si irevocabile? Aceasta cerere o formulez in ... (vezi toată discuția)
Foarte important 2 simpatyk simpatyk Uitati cum sta treaba.Eu am depus la casa de pensii dolj adeverente cu salari si cu sporul de vechime ca am castigat salarii mai mari ca cele anscrise an ... (vezi toată discuția)
Recurs respins ca tardiv fãrã a fi tardiv! gigelas gigelas Buna ziua, ICCJ a respins un recurs ca fiind tardiv introdus. Am verificat personal stampila postei cand s-a primit comunicarea deciziei recurate si am ... (vezi toată discuția)