avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 507 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Deplasare in alta localitate pentru audieri?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Deplasare in alta localitate pentru audieri?

Buna ziua

asi dori sa va intreb ca in cazul in care eu sunt reclamat intr-o alta localitate decat localitatea mea de domiciliu eu pentru audieri trebuie sa ma deplasezz pana in localitatea respectiva nu ajunge sa dau declaratie in localitatea mea la sediul politiei locale ?

Mentionezz ca eu nu stau financiar bine ca sa pot sa ma deplasez in alta localitate in capatul celalalt a romaniai..

Va multumesc anticipat pentru raspunsuri...:(
Cel mai recent răspuns: all3ss1o , utilizator 22:05, 27 Iunie 2013
Buna ziua,
Daca parchetul care instrumenteaza cauza are posibilitatea sa formeze comisie rogatorie nu va trebui sa va deplasati.
Depuneti prin posta o solicitare bine motivata in acest sens.
Daca nu se admite va trebui sa va duceti.
av. Gabriel Klein Kiritescu
Motivatia ar putea fi lipsa posibilitatilor financiare de deplasare?
Puteti incerca dar ar fi bine sa mai atasati si probleme de sanatate dovedite si alte motive ca varsta, etc!
ca si probleme de sanatate nu am iar ca si varsta am 27 de nai deci nu cred ca ar merge ..... nici cum nu se poate rezolva ?
Si ce se poate intampla in cazul in care nu ma prezint nu stau bine cu bani si nu pot sa ajung ?

Alte discuții în legătură

Intrebare fecsketata1958@gmail.com fecsketata1958@gmail.com In ce zona este legal depus un dosar civil., zona reclamantului sau al paratului.,? la judecatorie. (vezi toată discuția)
Proces civil boby_zb boby_zb Buna seara, am o intrebare, am trimis o reclamatie la parchet impotriva unei persoane, am fost chemat sa dau declaratie la sectia de politie din orasul ... (vezi toată discuția)
Buna ziua. daca asociatia cheama in judecata firma de administrare ... caradis caradis Buna ziua. Daca asociatia cheama in judecata firma de administrare instanta competenta sa judece este judec.din sec. asociatiei sau judec.din sec. firmei ? ... (vezi toată discuția)