Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... o singura factura pe 2 persoane fizice (coproprietari)
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

o singura factura pe 2 persoane fizice (coproprietari)

Buna ziua am o intrebare,

Vreau sa cumpar o masina de la o firma (masina de la persoane juridice se poate cumpara pe baza de factura), cumparatorii ar fi eu + inca o persoana din familie (mama) noi 2 fiind coproprietari deoarece fiecare plateste o suma de bani, intrebarea e daca firma poate emite factura pe 2 personane si daca DA cat este de legal.

Va multumesc
Documentul se emite pe numele unei singure persoane,deoarece un singur bun mobil auto nu poate fi trecut pe rolul fiscal a mai multor persoane
Multumesc pentru raspuns