Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Taxe succesorale
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Taxe succesorale

Buna seara, as vrea sa stiu ce taxe se percep la Notarul Public, daca procedura a fost initiata din oficiu, de catre Primarie, si daca decesul s-a produs de 30 de zile.E vorba de trei mostenitori, iar valoarea mesei succesorale nu e prea mare.
Multumesc anticipat.
Csilla
se calculeaza de notar in functie de valoarea in bani a masei succesorale.
cel mai sigur intrebati concret la un notar.
Multumesc, asa am sa fac.