Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general plafon plati in numerar?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

plafon plati in numerar?

care este cifra si legea care stabileste plafonul platilor in numerar pentru agenti economici la plata facturilor de utilitati cu valori mai mari de 10.000 ron?
OG 15 / 1996
H.G. nr. 2185/2004, privind aprobarea Normelor metodologice pentru aplicarea prevederilor art. 5 şi 6 din Ordonanţa Guvernului nr. 15/1996 privind întărirea disciplinei financiar-valutare, publicata in M.O. nr. 1224 din 20/12/2004