Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Neintelegeri cu soacra - Divort si partaj
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Neintelegeri cu soacra - Divort si partaj

As avea si eu o intrebare . Daca sunt casatorit de 19 ani si avem 2 copii ,dupa o mica cearta cu soacra ,ca eu sunt venit in satul acesta ,dar casa este construita numai de mine si de sotia mea ,nu ne-a ajutat nimeni cu nici un ban ,pe vremea aceea munceam nu eram bolnav ,soacra tot ma ameninta ca se duce sa bage divort si eu sa plec de unde am venit . As vrea sa va intreb eu nu am nici un drept la acea casa ? mie nu imi apartine nimic ? Desi eu nu sunt de acord cu divortul . Va multumesc !
Cum sa bage soacra divort ? Lasati-o pe soacra in pace, cum va intelegeti cu sotia conteaza.
Daca dovediti ca ati construit casa ai timpul casatoriei, aveti dreptul la jumatate sau la c/val a a jumatate din ea.
Al cui e terenul ?