Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie de urmas pentru sotie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie de urmas pentru sotie

La ce varsta poate beneficia o sotie de pensie de urmas daca a nascut 6 copii, din care 5 sunt in viata. Sotul a decedat la varsta de 62 ani, a lucrat 40 de ani, iar sotia are 57 de ani.
Va multumesc anticipat!
Sanda R
Gasiti informatiile necesare aici: [ link extern ]
1. Spuneti luna si anul nasterii sotiei.

2. Numarul de copii nascuti si crescuti nu mai are relevanta in reducerea varstei standard de pensionare.