Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Plata impozit
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Plata impozit

Buna ziua, unde si cum se plateste impozit pe venit la o microintreprindere, cu ordin de plata care se complecteaza cu ajutorul programului descarcat de siteul anaf? sau este alta varianta?
Mai aveti varianta (cu acelasi program descarcat de pe site-ul Anaf) completarii unei foi de varsamant pe baza carei veti plati cash la Administratia Financiara unde este arondata societate dvs.
Dle/dna fdlevente am si eu o doua curiozitati nevinovate (necesare unui sondaj intern):
- in ce calitate "complectati" dvs. respectivele OP-uri? De contabil prestator de servicii sau de antreprenor - proprietar de microinteprindere?
- societatea foloseste sisteme de internet banking?
Multumesc
Horatiu Hagiu Consultant Fiscal, Consultant fiscal