Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Firma radiata - autoturism fara stapan
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Firma radiata - autoturism fara stapan

Un SRL nu a mai avut activitate din aprilie 2008.La acea data nu inregistra datorii.Firma nefiind declarata inactiva , a fost acea perioada de impozit forfetar, in care s-au adunat inclusiv penalitatile pana la vreo 5000ron
.Mentionez ca exista pe firma un autoturism.De pe internet, am aflat ca cei de la ANAF au instituit sechestru pe autoturism. Tot de pe internet am aflat ca firma in 2012 a fost declarata insolventa si a fost radiata .Pana aici sa zicem toate bune si frumoase, dar ce se intampla cu autoturismul, el totusi exista , cui apartine in aceasta situatie.
Impozitul pentru autoturism, nu a mai fost platit din 2008.Ce se intampla cu acel sechestru?
Completez ca, in evidenta contabila acel autoturism era amortizat , dar nu a fost radiat din circulatie.