Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale punct de lucru
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

punct de lucru

Pentru deschiderea unui punct de lucru in alta localitate si in alt judet este obligatoriu ca durata pe care se incheie contractul de inchiriere a spatiului necesar functionarii sa fie de minim trei ani?
nu.
Nu scrie nici unde ca este obligatoriu, dar pentru mai multa siguranta adreseazate ONRC de care apartii.
Nici pentru infiintare SC nu scrie dar daca nu ai contractul de cesiune folosinta pe minim 3 ani , ONRC respinge cererea de infiintare.
nu este obligatoriu. Daca il inchei pe 3 ani esti obligat sa il notezi in cartea funciara, asa ca nu este recomandabil avand in vedere procedura, decat daca este un contract important.