Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Obligativitate diriginte santier
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Obligativitate diriginte santier

Buna ziua. Vreau sa construiesc o casa in regie proprie in regim P+M amprenta la sol 92mp,spuneti-mi va rog , am inteles ca daca este in mediu rural si are regim de inaltime max P+M nu ai nevoie de Diriginte de Santier. Este adevarat? Unde gasesc legislatia (articolul) care reglementeaza aceste lucruri. Multumesc.

Legea 10 privind calitatea in constructii.Dar daca nu aveti cunostinte tehnice de constructii luati-va un consultant. Costurile suplimentare cu acesta va acopera daunele pe care le puteti avea din cauza unui constructor prost.
Multumesc frumos.